Egyszerű: Kóstold meg édesítő nélkül!
Ne ijedj meg, van érvünk amellett, hogy miért ne édesítsd a teádat! Először is, gondolj a zöld teákra, melyek lehehtnek enyhén fanyar, erősen zöld jellegűek vagy selymesen lágyak, akár egy kicsit spenótos, füves, pirított magvas jellegűek is, majd a klasszikusabb ízű fekete teára, vagy egy édesen savanykás gyümölcsös teára, esetleg az egészségünket támogató illatos herbateákra. Ugye-ugye?! Ahogy olvastad a különböző teák neveit, máris megjelent az ízük a nyelved hegyén… Éppen ez az oka annak, hogy első körben arra biztatunk, hogy kóstold meg őket édesítő és cukor nélkül! Ha mégsem jön be a végeredmény, lássuk, milyen más lehetőségek állnak a rendelkezésedre!
A cukor
A jellegzetes finomított cukor (a kristálycukor) az egyik leghétköznapibb és legelfogadottabb ízesítő, ha teáról vagy bármi más italról legyen is szó. Biztosan Te is próbáltad már, mint mindenki szerte a világon. Ha nagyon édesen szereted, a tökéletes dózis 1 teáskanálnyi 3 deciliter forró teához. Sajnos nem a legegészségesebb opció, ezért érdemes kerülnöd!
A méz
A méz is hasonlóan közismert, mint a kristálycukor. Édesebb az íze, ezért azonos hatás eléréséhez elég belőle kevesebb is. Gyógyteáknál használják leggyakrabban – a cukor egészségtelen mivolta miatt –, de feldobhatsz vele bármilyen fekete és zöld teát is. Az viszont tudnod kell, hogy forró teába nem rakhatod, mert minden pozitív hatását elveszti a hő miatt.
A kókuszvirág cukor
A kókuszvirágcukor egy természetes édesítőszer. A kókuszpálmafák virágának nedvéből állítják elő. Lágy karamellás ízű, ezért nem kell a trópusi ízvilágtól tartanod, ha ezt választod! A glikémiás indexe és tápanyagtartalma körülbelül a fehér nádcukoréval azonos. Ez az édesítőszer minden teának és kávénak jól áll.
A juharszirup
A juharszirup a mézhez hasonló, mégis picit lágyabb és kicsit izgalmasabb ízt csempész bele a teádba a melaszos beütése miatt. Itthon az áránál fogva nem a legkeresettebb, de kezd beszivárogni szépen lassan az emberek háztartásába. A mézzel ellentétben, a juharszirupot csak forró teába tedd!
A kandiscukor
Szeretsz stílusos lenni? A kandiscukor pálcát akkor neked találták ki! Hideg és meleg italokhoz is használhatod. A különleges megjelenése és a praktikus használata még kellemesebbé teszi a teázás vagy kávézás élményét.
A stevia
A stevia alacsony kalória tartalmú, növényi alapú természetes édesítőszer. Mindazok kedvence, akik úgy szeretnék csökkenteni a kalóriákat, hogy közben elmerülhetnek az édes ízekben. A steviat a jázminpakóca leveleiből nyerik ki, és akár több százszor is édesebb lehet a cukornál, és mindezt, kalóriák nélkül! Hátulütője, hogy sokaknál emésztési gondokat okozhat.
Az eritrit
Az eritrit egy természetes cukoralkohol. Előállítása cukor, melasz vagy keményítő erjesztésével történik.Édesítőereje csak a 60-80%-a a megszokott répacukorénak, így valamivel többet kell használnunk belőle, mint a répacukorból.100 g eritrit összesen 20 kcal, igen alacsony kalóriaértékű. Az eritrit glikémiás indexe 0, ezért a szervezetnek nincs szüksége inzulin termelésére a lebontásához, vagyis cukorbetegek is fogyaszthatják. A fogainkat sem veszélyezteti, hiszen a fogszuvasodást okozó baktériumok nem tudják lebontani.
A xilit
A xilit, (másnéven nyírfacukor) szintén egy természetes édesítőszer. A xilit íze és megjelenése tökéletesen megegyezik a hagyományos cukoréval, szénhidráttartalma azonban jóval kisebb. A vércukorszintet sem emeli meg, mivel glikémiás indexe mindössze 7. Fontos, hogy könnyű megemészteni, nem puffaszt és segít elvenni a cukor iránti vágyódás élét.
A vanília
Vanília, mint édesítő? IGEN! Elragadó édesítő, a mézhez hasonlóan csodásan meleg édessége van, amely nagyon jól illik bármilyen teához. Azonban, ne várj tőle nagyon édes ízt és kerüld a szintetikus változatokat.
Neked sikerült választanod? Ha Te is teaimádó vagy, mint Mi, nézz szét webshopunk óriási kínálatában!