A tea nemcsak harmonikus kísérője lehet a komorabb napnyugtáknak, bekuckózásoknak, hanem a szervezetünk számára előnyös vitaminokkal és tápanyagokkal is megajándékoz minket, ami segíthet növelni ellenállóságunkat a betegségekkel szemben. Lehetőségünk és ízlésünk szerint, válasszunk az immunrendszert erősítő teák közül.
A csipkebogyó rendkívül magas C-vitamin tartalma miatt véd a nátha ellen, megfázás esetén pedig enyhíti a tüneteket, ezért remek választás az őszi kortyolgatásuk. Figyeljünk oda, hogy ne forró, hanem inkább meleg vízben áztassuk, hogy a vitaminok ne oldódjanak ki belőle!
A gyömbérteának markáns, különleges csípős íze van, ezért megosztja az embereket. Van, aki oda van érte, és olyan is, aki nem szívesen szürcsöli. Az kétségtelen, hogy az egészségre jó hatása van: erősíti a szervezet védekezőképességét, felpezsdíti a vérkeringést, enyhíti a köhögést. Fontos tudnunk, hogy minél többet ázik a gyömbér, annál csípősebb végeredményt kapunk.
A fekete teában található csersavaknak köszönhetően könnyen elbánik a vírusos megbetegedésekkel, az antigének pedig a gyulladásokkal szemben hatásosak.
A levendulatea jelentős szépítő és nyugtató hatása mellett az immunrendszer erősítésében is remekül helytáll, a gyulladások csökkentésében pedig jelentős szerepet vállal. Fogyasszuk bátran, ahogy hűl az idő.
A pemetefűtea
A pemetefűteát sokan ajánlják megfázás kezelésére, hurutos köhögés ellen, ezért már az első tünetek észlelésénél megéri elkezdenünk iszogatni.
A hársfatea
A hársfatea nyugtató hatása mellett az immunrendszer erősítésében, köhögés –és gyulladáscsillapításban nyújt segítő kezet.
A menta tea kiváló immunerősítő, baktériumölő hatásánál fogva, segítőtársunk lehet a lázcsillapításban, gyulladáscsökkentésben, légúti –és húgyúti fertőzésekben egyaránt. Megfázásnál nélkülözhetetlen: hatékonyan csillapítja a köhögést, hörgőgyulladás vagy orrdugulás esetén akár inhalálni is lehet vele. 2 éves kortól higított formában adható az erősebb védekezőképesség kialakítása érdekében, illetve cseppfertőzések ellen is hatásos.
A bojtorjánból készült tea
A bojtorján gyökerét elsősorban gyógyászati célokra használják. A visszatérő húgyúti fertőzések, veseproblémák, ízületi gyulladások és fájdalmak, fertőző bőrbetegségek kezelésére szolgál. Mindemellett, az emésztéssel kapcsolatos bajokkal szemben is hatásos. A kozmetikában is kedvelt alapanyag, rengeteg bőr- és hajápolási termék fő összetevője.
Ha kérdésed merült fel, keress minket bizalommal!