A teázás nem csak napjainkban, de már évszázadokkal ezelőtt is hatalmas népszerűségnek örvendett. Mindegy, hogy egy családi vagy baráti teázásról van szó vagy csupán egy bekuckózós délutánról, estéről, amit a kedvenc könyvünk társaságában vagy épp kedvenc sorozatunk előtt ülve töltünk. Az, hogy ki milyen teát fogyaszt, függhet attól is éppen akkor milyen a kedve, a hangulata az illetőnek vagy attól, hogy inkább a gyengédebb vagy az erőteljesebb, az édesebb, esetleg kesernyésebb ízeket kedveli.
A filterekbe kerülő tealeveleket különféle osztályozás után filter minőségűre vágják, ezt követően kerülnek bele a kis tasakokba. A valódi szálas teákban csak és kizárólag a teacserjék levelei, friss hajtásai, valamint rügyei kerülnek, melyeket kézzel vagy gépekkel szednek a megfelelő időben. Ezt követően dolgozzák fel, gőzölik, oxidálják, fermentálják a szerint, hogy milyen teát ( zöld, fekete, vörös, sárga...)szertnének előállítani. Természetesen jelentős különbség van a szálas és a filteres teák között, ami mind ízükben, mind illatukban, aromájukban megmutatkozik. Ezen kívül persze az sem túl meglepő, ha a boltok polcain lévő különböző teák árai között is láthatjuk a különbséget.
Mindezek mellett nyilvánvalóan az is elengedhetetlen, hogy kellően figyeljünk rá, hogyan készítjük el az adott teát, hisz az is igen jelentősen befolyásolni tudja a teák ízét. Szálas teák esetén megvan mindegyiknek a maga saját elkészítési módja. A legfontosabbak közé tartozik, hogy milyen meleg vízben főzzük a teát, milyen eszközt használunk hozzá, valamint, hogy milyen hosszú ideig áztatjuk. Ami talán a legtöbb ember számára magától értetődő az az, hogy a szálas teáknak a jótékony hatásai is sokkal erőteljesebbek, akár a megfázás tüneteinek enyhítését, akár a hasfájás enyhítését szeretnénk az adott teával elérni.
Habár a filteres teáknál a filternek köszönhetően nem kell szűrőt használni a különböző teák elkészítése során, ezt a szálas teáknál is könnyedén elkerülhetjük. Az utóbb említett teák esetében használhatunk vászon teafiltert, amivel még környezetedet is védhetjük. Akár filterrel, akár anélkül készítjük el, ezekből a teákból sokkal jobban kioldódnak az ízek, aromák, hatóanyagok.